Laululahing 2008

Gospelkoor Living Stone on otsustanud osa võtta etv saates LAULULAHING. Selleks kirjutasime avalduse. Lisaks vastavalt  reeglitele valisime enda koori tutvustamiseks laulu "Oo, aeg ei peatu!" Seade kirjutas loost meie koorile Mairo Marjamaa.

Lugu oli vaja kiiresti selgeks saada. Selleks kasutasime meie koori erivõtet lugude selgeks saamiseks - "keemia ravi". Koori liikmed käisid Luide tüdrukute juures oma osa õppimas. Hea meel oli, et LAULULAHINGU meeskond lubas meil video tuua mõni päev peale 15. Esimest korda laulsime seda laulu kooriga kokku 16.02 Viljandis toimunud gospelteenistuse eel toimunud proovis. Bändiga saime kokku vahetult enne filmimist. Tuntud meedia tegelane Peeter Võsu, ektv juht, tuli isiklikult ja võttis meid ülesse ja ise viis ka järgmisel päeval video etv´sse.

Nüüd ei jäänud midagi muud kui oodata, sest öeldi, et 1.03.2008 teatatakse kooridele, kes pääsevad 12 hulka.

Üllatus sündis, kui kuulsin telefonis Anu Välba häält ja ta teatas, et  gospelkoor Living Stone on valitud zürii poolt 12 koori hulka, kes on pääsenud Laululahingu saatesse. Nii palju ta küll lisas, et jätku ma see asi enda teada ja nad tahavad koorile seda ise tulla ütlema koori korralisel proovil. Kooril paraku on aeg, kus meil ei ole iganädalast proovi. Aga siiski sai üks päev kokku lepitud. Küll pidin sellest uudisest mõnele rääkima. Selleks oli koormeister ja minu abikaasa Marju ning ühele oma lapsele Laurile ning bändi meestele, et nad tuleksid ja teeksid endid vabaks teatud päeval. Ja et osalemine oleks eriti põhjendatud, selleks pidin neile asjast rääkima.

Paljud hakkasid peale 1.03 aja möödumist minu käest küsima, kas on uut infot Laululahinguga seotult. Ja mitte ainult koori liikmed vaid ka paljud teised, kes teadsid, et oleme sellesse saatesse pürgimas. Pidin laveerima ja parim vastus oli see, et märtsi esimese nädala jooksul lubati meile see teatavaks teha.

 Vaata pildigaleriist gospelkoori ettevalmistuskogunemistest pilte ja pilte Laululahingu päevast 5.04.2008.